Přestaňte obdivovat jiné, staňte se inspirací i Vy!

Kolikrát jste, milé dámy, viděly sousedku, kolegyni v práci nebo náhodnou kolemjdoucí a rozplývaly se nad tím, jak jí to sluší? Samozřejmě i pánové mohou zhodnotit dobře padnoucí oblek u kolegy, ale není to úplně běžné:)

A co kdybyste se konečně přestaly bát a nosily to, co se Vám doopravdy líbí? To, co jste obdivovaly v časopisu minulý týden? Není to o penězích, dnes jsou různé sekáče, bazárky, Vinted, Market place na FB, swapy atd… Nemusíte za to dávat tisíce, stačí investovat do nadčasových kousků, které Vám vydrží roky. Mimochodem už jste slyšely o pojmu „Cost-per-wear“? Neboli „Náklad na jedno nošení“? Uvedu příklad – když si v levném řetězci koupíte kabát za 600 Kč a budete ho nosit každý den na jaře a na podzim – tj. nějakých 180 dní, vyjde Vám, že kabát na jeden den stál lehce přes 3Kč 🙂 Jenže jste ho musela 2x vyprat a na jaře příštího roku už je fakt ošklivý a radši ho odnesete do kontejneru s textilem. A teď si představte, že si koupíte dražší kabát, který ale vydrží roky… To se pak hodnota „CPW“ srovná na stejné částky. Často nás pak oblečení stojí víc peněz, protože hledíme spíš na kvantitu než kvalitu.

Ale zpět k věci – jak ze sebe udělat ikonu a být inspirací pro ostatní? Platí 3 jednoduchá pravidla:
1. Mít nápad a styl
2. Doplňky a detaily
3. Musíte se sama cítit jako inspirace

K té jedničce – mít nápad a najít vlastní styl je na začátku asi to nejtěžší, ale proto Vám vesmír seslal mně, abych Vám pomohla ujasnit si, co máte rád/a a v čem se cítíte dobře. Dvojka říká, že je fajn se odlišit – máte ráda šperky? Píchněte na kabát starou brož po babičce a budete rozhodně originální. Líbí se Vám kombinace fialové a zelené? A proč byste si nemohla k zelenému kabátu vzít fialové kožené rukavice? To bude pecka!
Nejkomplikovanější bod je trojka – za ty roky, co chodím s lidmi nakupovat, vím, že nejvíc jim chybí sebevědomí. Pokud chcete, abyste byla pro ostatní inspirací, musíte se sebou být nejdřív spokojená. Mít radost z toho, co nosíte, je základní důvod, proč chodíme nakupovat. Už dávno ženám došlo, že se neoblékají pro své muže (99% z nich je to šumák, když neberu spodní prádlo), ženy se oblékají pro sebe a případně pro jiné ženy.

Tak začněte nový rok jinak, ozvěte se mi a nekupujte si stále dokola oblečení, které pak ani nevyndáte z tašek:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *