Pereme (se)

Ruku nahoru, kdo někdy něco při praní zničil!
A teď ruku na srdce, kdo z vás čte před praním cedulky v oblečení?

Aha, takže „občas“, „u drahých kousků“, „u věcí, kde si nejsem jistý“… takhle nějak?
To jsou totiž moje odpovědi. Našli jste se v tom?
Doufám, že jo. Nerada bych se přiznávala sama, že jsem zničila pár věcí…

Ručička s neckama jako ruční praní asi chápeme všichni. Praní na 40° taky uhodneme, ale co jsou ty další ikony? Hele tak schválně, za zlatýho bludišťáka – Kdo uhodne, co je toto:

Btw – Výrobek LZE sušit vyvěšením a ten druhý NELZE sušit vyvěšením.
Věděli jste?:)

A i když máme Google, asi těžko budeme kontrolovat všechno oblečení. Nebo to občas prostě riskneme a děláme to metodou POKUS – OMYL. Třeba jako teď já, když píšu tenhle příspěvek a peru kabát s příměsí vlny a kašmíru na 30°. Samozřejmě, že je na cedulce napsaný NEPRAT. Jenže na férovku – komu z Vás někdy zničili něco v čistírně? Aha, takže nejsem jediná. Od jisté doby si to radši ničím doma sama.

Jak prát džíny

Jsme líní, kdo z nás má čas na to, aby si sedl na 15 minut k vaně a kartáčkem šudlil jeden flek na gatích? Já to teda radši hodím do pračky… Mimochodem džíny by se neměly prát vůbec. Měly by se akorát nechat vyvětrat. Pokud už je nutně musíte prát, tak naruby. A ideálně ručně! Taky by se neměla používat aviváž, protože se po ní rychleji vytahají. Pokud na to pečete jako já, přidejte do pračky trochu octa. Barva pak nebude tolik pouštět. Taky by se měly prát ve studené vodě. Jinak riskujete, že se srazí.

Když mluvíme o tom pouštění barvy… Asi nejvíc jsem zaperlila, když jsem si pořídila nádherné bílé kalhoty ve stylu Meghan Markle.

Nutně jsem je potřebovala rychle vyprat. Jasný, něco k tomu přihodím, přece nebudu prát jeden kousek. Šup tam bílý triko, ponožky, mikinu… No a dětský modrý slipy schovaný v teplákách…:/
Pak jsem strávila další dvě hodiny tím, že jsem to odbarvovala. Ony totiž světle modrý nebyly tak hezký 😀
Od té doby vím, jaký prostředek na odbarvení fakt funguje… Ať žije DMko.

Co do pračky nepatří

Mezi další věci, na který musíme dávat pozor, je spodní prádlo. Jemný kalhotky, který vám partner pracně koupil k Valentýnovi, perte radši v ruce. Pokud se ovšem netrefil do vkusu, radila bych na 95°, hodně aviváže a nakonec ještě do sušičky na nejvyšší stupeň. Podprsenky v ruce, popř.do plastového pracího balónku – aby se neničily kostice. Nehledě na to, že náš pan opravář už pár drátů z kostic z praček vyndal a jednou v nadsázce řekl, že mi ty podprsenky raději bude chodit prát ručně on, než abych to strkala do pračky.

Tím se ale dostáváme k obrovské výhodě praní
Můj muž je typický chlap. Triko nosí do absolutního zničení. Pokud má 2 dírky, je to málo. To tričko už má třeba 8 roků a fakt nevypadá hezky. Jak jsem popisovala výše, občas se v pračce stane nějaká nehoda… Mám takové tušení, že příští nehoda se stane při praní jeho věcí…:D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *