sdf

 

SPOLUPRÁCE SE ZNÁMÝMI OSOBNOSTMI

Třetí muž časovky Tour de France Jan Bárta exkluzivně

"Opravdu nemívám nakupovací záchvaty!"


Jan Bárta je elitní silničář, který jezdí za druhodivizní tým Bora-Argon 18 (dřív Netapp-Endura). Narodil se 7. prosince 1984. Jeho největšími úspěchy jsou třetí místo v časovce na Tour de France 2014 nebo druhé místo v jedné z etap Giro d´Italia z roku 2012. Českou republiku spolu s Romanem Kreuzigerem reprezentoval na olympiádě v Londýně. Za sebou má ale další úspěchy, které vyzdvihuje celá cyklistická veřejnost. Naposledy se blýskl 3. místem v jedné z etap na Tour de France - nejslavnějším cyklistickém závodě. Je to "pan" cyklista...


Profesionální sportovci jsou pro mě zvláštní druh lidí. Alespoň co se týče oblékání. Většinu času totiž tráví v teplákovkách nebo svém sportovním úboru. Pokud už musí někam vyrazit ve slušném oblečení, volí cestu nejmenšího odporu. Vezmou si jednoduše džíny, triko a mikinu. Samozřejmě nalezneme i výjimky, kdy se naopak sportovci těší, až si budou moci obléct něco formálnějšího, vymění tenisky za kožené boty a mikinu za svetr s košilí. Ale buďme upřímní, komu by se chtělo po dvoufázovém tréninku vymýšlet co na sebe...

jan barta specialized svoradajan barta osobni stylista oh ctk
Jan Bárta na Cykloveletrhu v Brně a v olympijské vesnici v Londýně (Foto: CykloNovinky a ČTK)

Když jsem se ptala Honzy Bárty, jestli ho někdy napadlo jít nakupovat se stylistou a ušetřil by se tak trápení, zaujalo ho to.
A tak jsme vyrazili. Bártič, jak se mu mezi cyklisty říká, opravdu nepatří mezi shopoholiky. Ale překvapil mě, že jsem ho nemusela přemlouvat, sám se jednoho dne přihlásil a vyrazili jsme na stezku odvahy.
Poprvé, co jsem ho viděla naživo, měl šedé džíny rovného střihu, košili s jemným proužkem, týmovou pletenou černou vestu a na nohou obuté bílo-černé PUMA tenisky.
Na nákupy jsme vyrazili zhruba o měsíc později. Přišel ve stejných džínách i teniskách. Jen měl obyčejné červené tričko a softshellovou bundu. Kalhoty i bunda v černé.
Honza je poměrně tmavý výrazný typ, takže mu černá nevadí, ale ve výsledku to nebylo ono. Celo-černý outfit upozadil jeho obličej a byl tak ve svém oblečení „ztracený“.
Hlavou už mi začaly lítat myšlenky rychlostí blesku. Asi jako při brainstormingu…“Neškodilo by, kdyby si pořídil džíny ve výrazné modré barvě… a také nějaké upnuté triko v jasné barvě… a vzory!“

„O jé, to bude sranda!“

Za cíl jsem si dala změnit jeho přístup k oblékání. Jako by se štítil všeho, co je upnuté. Při zkoušení prvních kalhot se z kabinky ozvalo jen zoufalé:“Vždyť jsem v tom jak v čapákách!“(upnuté dlouhé cyklistické kalhoty, pozn.red.). Chvíli jsme bojovali, ale nakonec to dobře dopadlo a Honza si po třech hodinách odnášel dvoje džíny, pásek, košili a trička. Nevěřila jsem té změně! Stačilo vyměnit střih kalhot a jeho postava najednou úplně vynikla. Když jsme se loučili, měla jsem pocit dobře odvedené práce.

jan barta osobni stylista sarka hawerlandova
Honza se v novém oblečení nejdříve necítil, po chvilkové diskuzi nakonec ustoupil...,)

Rozhovor:

Schválně! První otázka bude těžká!
Když trávíš ročně tolik času na kole, tak kolik za rok spotřebuješ cyklistického oblečení?

Na kole strávím minimálně 300 dní, teď možná 280 nebo víc? Nevím. Zaskočila jsi mě! (smích)
Dlouho jsem to nepočítal, ale vedu si samozřejmě tréninkový deník, kde bych to dokázal přesně zjistit. Co se týče oblečení, tak teď v prosinci nebo v lednu mi dojde velká krabice plná týmového oblečení. Je tam všechno. Zimní, letní věci. Jak na kolo tak i civilní. Zhruba 6 kraťasů, 4 tenké a 4 normální dresy, bundičky, vesty, návleky, tretry, helmy, rukavičky. Z civilního oblečení dojde také něco. Asi 2 košile, tmavá, bílá, tenký svetřík, pletená vesta a sportovní oblečení jako tepláky, mikiny, trika. Tak to aspoň bylo loni. Uvidíme, jak štědrý bude „Ježíšek“ letos.:)


Podílí se jezdci na výběru oblečení? Na designu nebo návrhu?

Nepodílí. Za úkol to má týmový manažer společně se sponzory. Záleží na umístnění loga sponzora, důležité je také sladit barvy dresu s barvami sponzorů. Materiály máme dnes špičkové, tak si nemůžeme stěžovat. Úroveň cyklistického oblečení šla v posledních letech hrozně rychle nahoru. Dříve jsme mívali týmové dresy spíše v bílých barvách s modro-zelenými detaily. Po vstupu značky Endura do týmu NetApp se logicky musely měnit i barvy. Teď je barevnost o hodně tmavší, jelikož Endura má černé logo. Dresy pro sezónu 2014 jsem zatím neviděl. Nebo vlastně svůj jsem viděl, ten je ale jiný, protože jsem aktuální mistr republiky, tak musím vozit odlišný, než mají týmoví kolegové.


Vysvětli čtenářům, proč vlastně potřebujete týmové formální oblečení.

Spoustu lidí si myslí, že cyklistika je jen o sezení na kole, ale pokud jste součástí většího týmu, už máte spoustu povinností. Na velkých závodech se pořádají tiskové konference, kde sedí všichni jezdci a manažeři týmu a odpovídají na otázky novinářů. Máme například jasně stanovené, co přesně z nafasovaných věcí si máme vzít, abychom působili sjednoceně. Zní to sice legračně, ale kdyby tam přišlo dvacet kluků každý v jiných teplákách, jeden s pruhy jeden s nápisem, tak bychom vypadali jako škola na výletě. NetApp už se řadí mezi nejlepší a nejprofesionálnější týmy, a tak je s tím spojená i určitá formálnost. Fasujeme věci, kde jsou loga, ty pak právě používáme na setkání se sponzory nebo oficiální akce. Věci, kde logo není, se dají v pohodě nosit i na ven. Oblíbil jsem si tenisky, ty nosím celý rok a už se těším, co dojde v krabici nového.:)

netapp endura 2013
Tým Netapp-Endura v loňském oblečení (Foto: Netapp-Endura)

Byli jsme na nákupu, jak se ti to líbilo?

Dá se říct, že to byl hodně velký šok. Ale se vším, co jsme koupili, jsem spokojený a líbí se mi. Až teda na tyhle džíny, ty jsou mi hodně volné v pase!


Já jsem Ti ale říkala, že si máš vzít ty o číslo menší! Džíny se mají kupovat vždycky menší, protože se vytáhnou.

No ale už při tom nákupu mi byly docela volné!


Však já jsem Ti nutila ty menší, ale to jsi byl zase nespokojený, že už jsou moc obtáhlé (smích)! Přirovnal si je k čapákům… Tak do nich musíš nabrat.

Tak já myslím, že teď o Vánocích, když bude všude tolik dobrot, že to asi nebude zas takový problém.


V čem vidíš přínos takového společného nakupování?

Tak v prvé řadě mi má kdo poradit…někdo, kdo se v tom vyzná. Máš jiný pohled na věc než já. Hlavně víš, kde přesně co v jakém obchodě je, orientuješ se v tom, co je zrovna v módě a tím mi šetříš čas, kterého jednak moc nemám a když už nějaký mám, tak ho nerad trávím nakupováním oblečení. Ale zase když chodím po obchodě já, tak si donesu do kabinky těch věcí jen tak třetinu…


Však já tě nenutím si to všechno kupovat… (smích)

No, ale zase díky tomu jsem si pořídil něco, co bych si normálně nevybral…


Jak často se dostaneš vůbec k nakupování?


No, spolu jsme byli nakupovat před měsícem… a kdy jsem byl sám? To bych musel dlouho vzpomínat.


A když třeba cestujete s týmem NetApp-Endura různě po světě, tak Tě občas nelákají obchody na letištích?

No, já většinou nakupuju, když něco potřebuju, když mi něco chybí.  Ne, že bych jen tak zašel do obchodu mrknout, co by se mi líbilo…


Takže u Tebe neuvidíme takové ty záchvaty, jak míváme my ženy:“Aaa! Půjdu si udělat radost! Hurá do obchodu!“ (smích)

No, to asi zrovna ne. (smích)

jan barta

Do jakých obchodů chodíš nakupovat oblečení?

Do jakých mě Ty zavedeš!(smích)
Tak asi podle toho, jestli jsem si tam už někdy něco koupil… tak se tam asi zajdu podívat. Nebo třeba, když něco hezkého vidím ve výloze.


Jak to máš se sportovním oblečením mimo kolo?

Různě. Třeba do posilovny nosím hlavně funkční oblečení, využívám i fasované týmové oblečení. Na florbal třeba nosím olympijské kraťasy.


Když jsme u olympijské kolekce 2012, jak se Ti líbila?


Olympijská kolekce byla designově určitě povedená. Vyzdvihl bych hodinky, ty byly opravdu pěkné.


Pochlub se ještě, jaké jsi měl Vánoce a co Tě čeká v nejbližší době?

Ještě před Vánoci jsme měli s týmem setkání. Proběhlo utužování kolektivu formou sportovních aktivit. Lyžovali jsme v kryté hale, byl to neskutečný zážitek. Probíral se program na první půlku sezóny. Vánoce byly v rodinném kruhu, užil jsem si je. Teď mě ale skolil streptokok, tak budu trénovat volněji. A první závody mě čekají v únoru ve Španělsku. Pak bude Belgie a okolí. Takové „předjarní klasiky“…

jan barta osobni stylista teambuilding
Bártič na teambuildingové akci v kryté sjezdovce (Foto: Facebook Leopolda Königa)

Tak držíme palce:)

 


S Kryštofem "Kitanem" Krýzlem na nákupech

. . . Nakupování se pro většinu mužů stalo synonymem něčeho negativního, čas-beroucího a zbytečného. Výjimkou může být nákup specialit v sýrárně nebo pivotéce. Ještě o stupeň horší než klasické nakupování je nakupování oblečení. Zcela odlišná kategorie, která se pro muže vyznačuje bezradností a zoufalstvím. Ale abychom nekřivdili všem zástupcům opačného pohlaví, jsou samozřejmě i tací, kteří se v přehrabování hadříků vyžívají víc než leckteré ženy. Kryštof ale nepatří do této skupiny.Kryštof Krýzl je český reprezentant v alpském lyžování. Přezdívá se mu Kitan. V únoru pojede Kitan na své třetí olympijské hry. Pravidelně pro Českou republiku vyjíždí cenné body ve světových pohárech a spolu s Ondrou Bankem a Filipem Trejbalem tvoří trio nejlepších českých lyžařů.

krystof kryzl
Kryštof Krýzl (vpravo) s Ondrou Bankem

Než jsme se domluvili, že mu obnovíme šatník, našla jsem si pár jeho fotek na webu. Kryštof měří 184 cm, má svalnatou postavu. Na první pohled má více vypracovanou horní polovinu těla, takže není úplně vhodné jeho ramena a hrudník ještě zvětšovat pytlovitými mikinami. Přesně to je ale Kryštofův styl. „Je zvyklý nosit volnočasovou módu. Barvy ideálně černou, šedou, tmavě modrou. V šatníku krom lyžařské kombinézy nemá nic upnutého, tak jsem byla připravena na velký boj, kdy mu zkusím ukázat i jinou cestu. A to byla pro mě velká výzva. Mým cílem bylo, aby si uvědomil, že se může cítit v jiném oblečení stejně dobře a vypadat daleko lépe. Zapracovat jsem chtěla i na barvách.“ líčí stylistka.

krystof kryzlkrystof kryzl
Kryštof ve svém oblíbeném, vpravo si můžete všimnout trička o pár čísel větší


Když vznikal tenhle článek, napadl mě nadpis "Na lyžích sviští, v módě kulhá". Kryštof pozorně poslouchal všechno, co jsem říkala, občas se na něco zeptal. Působil na mě jako skejťák, kterému zapomněli říct, že už není teenager. Na druhou stranu to bylo ale docela roztomilé, protože jsem z okolí zvyklá, že někdo, komu táhne na třicet, už se spíše zaměřuje na módu košil, propínacích svetrů a kalhot s puky, než na mikiny o dvě čísla větší a kalhoty, které spíš než džíny připomínají tepláky.

Nakupovat jsme byli v pražském Palladiu. Rozhodla jsem se Kryštofa zbytečně netlačit do aktuálních módních výstřelků, a proto jsme zamířili nejdřív do H&M, kde mají nejlepší výběr tzv. basic kousků. To značí klasická trička s dlouhým či krátkým rukávem, která člověk využije ze svého šatníku nejvíce. Podle statistik 20% obsahu našich skříní vůbec nenosíme. Naopak pětinu oblečení nosíme v 80ti% času. A decentně barevná trička či oblíbené džíny jsou přesně těmito stálicemi našich skříní.

Obchod jsme nejdříve zběžně prošli a Kryštof ukazoval kousky, které by si vybral sám. Do toho jsem mu motala hlavu barevnou typologií a vyvracela mu jeho oblíbenou „celo-černou“ kombinaci. Když jsem mu do kabinky přinesla první várku oblečení, v jeho tváři se objevil zvláštní výraz. „To si mám na sebe jako vzít?!“ zděšeně řekl. Sebevědomě jsem se usmála a uklidnila ho:“Neboj, vyzkoušíme něco trochu jiného, ale určitě nakonec najdeme něco, co Ti bude vyhovovat.“ Věděla jsem, že na Kryštofa musím opatrně a pomalu a jestli jsem z něj chtěla udělat alespoň trochu neskejťáka, musela jsem jít cestou „od nejstrašnějšího k přijatelnému“. Takže nejdřív dostal upnuté skinny džíny, slim fit košili, vestičku a vypasované sako.


Ač sportovce bezmezně obdivujeme za jejich nadlidské výkony, rozhodně bychom jim nezáviděli výběr džínů.

Většina sportovců má samozřejmě muskulaturu vyvinutou trochu jinak než běžní pracující, a tak se prostě Kryštof do těch skinny džínů nenacpal. K jeho velké úlevě jsem tedy donesla o něco rovnější střih kalhot. Nicméně pořád jsem se snažila dodržovat pravidlo, že by neměl mít moc pytlovité oblečení, které by ho zbytečně zmenšovalo a přidávalo mu na kilech. Sportovního oblečení má Kryštof hodně. Proto jsem se zaměřovala spíše na formálnější kousky, které by mohl využít na různé rozhovory s médii či společenské akce, kam je zván. Vybírala jsem vždy jeden kousek upnutější a druhý volnější.

krystof kryzl osobni stylista hawerlandova

Kryštof se nakonec rozhodl pro jedny upnutější a jedny volnější džíny s nižším sedem a kšandami. Kšandy se v současné době nosí spíše jako doplněk a mohou tedy pouze volně viset dolů. Vzal si i klasickou bílou košili. Sice nebyla úplně slim fit střih, ale co jsem mohla dělat. Navíc ji může nosit i na oblíbená trička a vytvoří tak zajímavý outfit s nádechem formálnosti.  Shodli jsme se i na pohodlné světlé mikině s překříženým střihem kapuce. K tomu jsme vybrali ještě tričko s pruhy, které se barevně ke Kryštofovi moc hodilo.  Domluva byla taková, že pokud si bude brát volnější kalhoty s kšandami, zkombinuje to právě s upnutým pruhovaným tričkem, a když si bude brát volnější bílou košili, tak si k ní musí vzít upnutější kalhoty. Mikina, kterou jsme vybrali, byla celkem na tělo, takže tu bude moci nosit s oběma modely.

krystof kryzl sarka hawerlandova osobni stylista
Kryštof pózuje: volné kalhoty s kšandami by se lépe doplňovaly s upnutým tričkem se vzorem

Kamenem úrazu byla obuv. Kryštof je zvyklý chodit v pohodlných teniskách. I na horách, kde v nich ale stráví jen pár minut, a pak je akorát vymění za lyžáky. Jenže až napadne v Praze sníh, tenisky mu moc nepomohou. A tak jsme chodili a chodili a hledali. Bylo velmi těžké najít model, který by mu sedl, tak jsme to nakonec vzdali s tím, že až zase načerpá energii a odvahu do nákupního centra jít, tak vyrazí sám.
Nakupování oblečení je vždy vyčerpávající a já musím Kryštofa moc pochválit, jak dobře si vedl a dokonce si ani nestěžoval, že už ho to nebaví. Teď už je jenom na něm, jak se s novou výzvou popere. Třeba ho ani příště nepoznám:-)

krystof kryzl
Kryštof na OH ve Vancouveru

Foto: archiv Kryštofa Krýzla, Šárka Hawerlandová

 

 

 

Livie Kuchařová

sestra Miss World Taťány Kuchařové o jejích

prvních krůčcích ve světě showbyznysu a půjčování oblečení se sestrami.

livie kucharova osobni stylista

Vycházející hvězda a sestra Miss World Taťány Kuchařové oslavila teprve nedávno americkou dospělost. Studuje konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze - obor muzikálové herectví a zpěv a tímto směrem by se i ráda vydala. Je zatím známá svými „nemainstreamovými“ písničkami, na kterých se i autorsky podílí, ale ráda by vydala desku. Objevila se i v konkurzu do soutěže Česko Slovensko má talent, kam ji přihlásila kamarádka. Tak zhruba tohle jsou jediné informace, které o Livii na internetu najdete. Má sice vlastní webové stránky, kde si pustíte pár jejích singlů, ale víc se o ní v podstatě nedá zjistit. Sem tam nějaký krátký rozhovor, kde se jí ptají na slavnou sestru. Překvapilo mě, jak vyspěle na svůj věk v rozhovorech působí. Určitě je to i tím, že v patnácti odešla do Prahy a byla odkázána sama na sebe. Dnes se jí všichni ptají na její starší sestru Taťánu...jednou se třeba lidé budou ptát Taťány na slavnější Livii:)


OS: Livie, máte se sestrou poměrně originální jména, je to u Vás v rodině nějaká tradice?

LK: Možná náhoda ?? :) Starší sestra se jmenuje po mamince, mladší Kristýnu pojmenovala babička a když jsem se párkrát v životě ptala, jak přišli na mě, pokaždé jsem dostala jinou odpověď…

OS: Společně s Kristýnou a Taťánou tvoříte sourozenecké trio, to muselo být náročné? Probíhaly hádky?

LK:  A jak. To víš, že se pohádáme někdy i teď. Jako všichni sourozenci… Důležitý je, že vždycky někdo přijde a chce to udobřit. Já jsem prostřední dítě a asi cítím potřebu stmelit se pro zachování dobrých sourozeneckých a vůbec rodinných vztahů :D

OS: Na druhou stranu to má jistě výhody, půjčovaly jste si oblečení a boty?

LK: Ano. A stále si je půjčujem, teda většinou to taky bývám já, která holkám bere boty a trička. Stmeluju, půjčuju a často taky nevracím:D

OS: Sestra Taťána je o pár let starší, když po ní začali koukat kluci, napadlo Tě, že také jednou budeš motat hlavy klukům?


LK:Takhle jsem nad tím nepřemýšlela a nemyslím, že jim motám hlavu. Spíš oni mně dělají v hlavě pěkný guláš:D Je to relativní pohled na věc:D

livie kucharova osobni stylistalivie kucharova osobni stylista

OS: V jednom rozhovoru, kde se Tě ptali na to, jestli bys chtěla jít v sestřiných „modelingových“ stopách, si odpověděla, že ne. Protože je to prý osamělý život a okolí nevidí ty tlaky, se kterými se musí modelky vypořádat. V hudebním šoubyznysu je to ale podobné. Jak si myslíš, že by ses s tím vypořádala?

LK: Ano. Zřejmě jsem mluvila o době, kdy se Taťána stala Miss World . Lítala po světě, neviděla rodinu, sama na hotelu v cizí zemi. Myslím, že vše má svou daň. A měla jsem štěstí, že jsem to viděla v přímém přenosu. Ale je to hodně o lidech. Potkala jsem kluky z  vydavatelství PVP Label, se kterýma jsem si sedla a stihli jsme vydat o prázdninách můj první singl O nich, natočit klip… a vůbec mi dělají skvělý zázemí a nechybí jim ani humor..

OS: ČS má talent jsi zkusila (ač jsi tam prý pak ani nechtěla jít :) ), trochu už víš, o čem to je. Dnes se ale na takové zpěváky dost rychle zapomíná. Myslíš, že je to vhodný start kariéry?


LK: Vážím si každýho kroku. Nejdřív ČSMT, potom vydání singlu pod PVP labelem a z toho už vznikla spolupráce s dalšími lidmi jako např. s mladým raperem Charlesem Sheenem, se kterým jsme vytvořili trochu ponurejší song o vztazích Peacefull nebo spolupráce na desce s MAAT (Ze tmy) mi dala hodně zkušeností a hezkých zážitků a hlavně písničku Než zhasnou světla, která je o tom, že i když spadnete, nesmíte to vzdát. Dle mého obě stojí za poslech…

OS: Spoustu finálových zpěváků Superstar nebo Talentu skončilo v muzikálech, to by Ti stačilo? Přeci jen to studuješ…


LK:V průběhu studia jsem si uvědomila, že se chci vyjádřit víc za sebe. Vlastní tvorbou. To je teď má priorita.

OS: Kdyby Ti někdo nabídl, že zaplatí natočení desky, zorganizuje pět koncertů, ale Tvoje CD se bude dávat zdarma k pracím práškům, přijala bys?

LK:Vše záleží na domluvě. Věřím, že bysme společně vymysleli něco ku spokojenosti obou stran. :)

livie kucharova osobni stylistaOS: Bydlíš v Opočně, ale kvůli studiu jsi trávila hodně času v Praze. Kde tam nakupuješ?


LK:Nakupuju většinou v Praze, kde stále studuju a kde i momentálně tvořím písničky…

OS: Radila Ti někdy Taťána, jak se oblékat popř. Ti někdy řekla: “To nemyslíš vážně, vysvleč to!“


LK:Tohle mi nikdy neřekla, je diplomat:D Určitě na její názor dám, ale každodenně k ní pro radu nechodím.

OS: Popiš svůj styl oblékání.


LK: Jsem ráda za holčičku:D Šaty, punčochy, prstýnky. I když mi zrovna nedávno kamarádka řekla, že jsem v poslední době nějak zdrsněla… Nechme se překvapit, třeba začnu místo kabelky nosit brokovnici:D

OS: Máš nějaký vzor, který Tě vždy inspiruje?


LK: Vzor nemám. Jen někdy užasnu nad fotkou nebo videem mámy z dob, kdy jsme byly malé… A inspirace je všude kolem, nejen co se oblečení týče…

OS: Co se týče oblékání, ujíždíš na něčem? Kabelky, boty, šperky?


LK: Ani ne. Možná jen chvilkově na něčem… Dlouhodoběji mě drží snad jen náušnice. Asi proto, že je neustále ztrácím. Ale jediný na čem fakt ujíždím, je hudba. Tu bych ovšem ztratila nerada.

OS: Co bys ráda vzkázala čtenářům stránek Osobní stylista?


LK: Těšte se na moji první desku, na které se autorsky podílím, na feat s řadou skvělých raperů a doufám, že se brzo potkáme na křtu nebo na koncertě, kde si zazpíváme společně (a bez brokovnice)  :) !

Foto: archiv Livie Kucharove, MF dnes, Super.cz

 

 

 

Kateřina Kristelová.

Známá moderátorka, tvář časopisu Playboy a Maxim, milovnice značky

Louis Vuitton nejen o nošení fake kabelek a Louboutinkách.

katerina kristelova osobni stylista mia mirelli


Pár let zpět učarovávala mužům všech generací na titulce časopisu Maxim nebo Playboy. Postupně se objevovala v televizích Prima, Óčko, České televizi nebo TV Barrandov. Mimo to se věnuje i moderování společenských akcí. V roce 2010 si vzala za manžela extraligového hokejistu Martina Tůmu, s nímž má dceru Claudii. Idylický život Kateřiny se ale změnil a stejně jako obyčejné ženy i ona zažila rozvod a musela začít nanovo. Bulvár často propíral vztah s mladším moderátorem Kamilem „Kazmou“ Bartoškem. Údajně se letos v létě už i vzali… ale kdo ví:)
Mě zajímají jiné věci…

OS: Kateřino, baví Tě móda?

KK: Teď už ano. Byla doba, kdy jsem si s módou úplně netykala, jsem totiž založením velký flegmatik, ale už se to proměnilo a užívám si hezké oblečení. Baví mě se oblékat, hodně se to pojí i s tím, když se má holka pro koho oblékat a dělat krásnější:) V současnosti mám období, kdy mě baví zabývat se sama sebou a myslím, že po turbulencích, kterými jsem si v minulých letech prošla i zaslouženě.

OS: Jak často chodíš nakupovat?

KK: Bydlím vedle Centra Černý Most, což je myslím jedno z nejhezčích shopping center u nás a já tam chodím na oběd na running sushi,které miluju a během toho si samozřejmě projdu i obchody. Málokdy odcházím úplně s prázdnou, ale nejsem zas tak náročná a ke štěstí mi stačí třeba náramek na ruku z výprodeje. Musím se v kvantitě hlídat, snažím se vejít se všemi věcmi do jedné skříně:-). Moje profese znamená mít pokaždé něco nového, takže v tomhle ohledu je ostražitost na místě. Kdybych se nehlídala, celý můj byt je jedna velká šatna:)

OS: Kdo je Tvůj největší rádce? Máš stylistu?

KK: V rámci focení spolupracuji vždycky s profíkama, které sežene produkce. Jinak mám moc ráda práci Honzíka Pokorného a skvělá je Alenka Šafratová, která má dokonce i školu stylingu s názvem Backstage  /www.skolastylu.cz/, která přímo stylisty vychovává. Já mám svůj sportovní styl, který se snažím okořenit svými nápady a vím, že hodně odborníků na módu by si rvalo vlasy:-), ale ke mně už prostě trochu světský styl patří, mám ráda věci třpytivé, blýskavé a přitom i vliv streetu. Elegantní lady ať ze mě dělají na focení.

OS: Když bys měla říct, kolik utrácíš měsíčně za módu, alespoň v poměru k platu, co si měsíčně vyděláš? :)

KK:  Nejsem rozhazovačný typ. Radši si spořím tzv. do obálky a potom si koupím jednou za čas nějakou kvalitní věc tzv. napořád. V průběhu měsíce utrácím spíš za drogerii a kosmetiku a určitě i za pár triček. Moje práce je složitější v tom, že jako ženská musím šatník neustále měnit.

katerina kristelova osobni stylista mia mirelli

OS: Nějaká zamilovaná značka, která Tě nikdy nezklame a vždy tam najdeš něco hezkého?

KK: Já jsem velikou milovnicí Louise Vuittona. Je to značka drahá, dokonce šíleně drahá:-), ale úžasná a kvalitní. Pár kousků mám a hýčkám si je. Jednou bude mít moje dcera Claudia krásnou Vintage sbírku. Co úplně nesnáším jsoou faky  /padělky/ této značky a duplikáty vůbec. V tom ohledu bych chtěla poradit holkám a apelovat na ně, ať nenosí rádoby značkové kabelky. Pokud člověk nemá na originál, ať si na něj buď naspoří nebo nosí hezké kabelky z jiných dostupných řetězců typu Zara, HM atd... Mít "levou" kabelku Vuittonku je ostuda a hra na něco, co je jenom o nalhávání a dobrou vizitku to nikomu neudělá.


OS: Máš malou holčičku, vyžíváš se v nákupech pro ni? Přece jenom, řekněme si pravdu, pro malé děti je dnes dostupné neskutečné množství roztomilých oblečků…

KK: Claudinku obléká skvělý e-shop Baby Boutique /www.babyboutique.cz/. Jsou neskuteční. Mají nádherné dostupné věci, majitelka je skvělá, pilná profesionálka, která věci osobně vybírá v Anglii a Claudinka se na jejich zásilky těší jako na ježíška. Jejich móda je originální, krásná a velmi pestrá. Opravdový dětský svět:-).


OS: Nakupuješ někdy pro/s partnerem? Nebo si vše obstarává sám? Někteří muži tvrdí, že s přítelkyní nakupovat nesmí, protože z toho mají nervy…

KK: Kazma chodí nakupovat oblečení jenom se mnou, sám si pořídil pár věcí v Americe a dopadlo to tristně:), když vybalil kufr, dostala jsem záchvat smíchu. Takhle špatně umí v New Yorku nakoupit jen chlap:). Jeho problémem není vkus, ten má v pohodě, ale praktičnost:). Dovezl si surfařské šortky a trika, která tady koupíte na každém rohu:-)., Na druhou stranu, ale musím uznat, že módu cítí, nosí jednoduché věci a střídmé barvy. Nesnáším u chlapů, kterým už bylo dávno patnáct, dětské motivy na trikách a barevnost. Kamil má pár krásných kvalitních věcí, např. koženou bundu a zbytek dokupujeme podle ročního období.


OS: Za svůj život ses dostala do různých zemí, jeden z kalendářů si fotila např. i ve Venezuele, jak vnímáš módu v ČR?

KK: Myslím, že je to lepší a lepší. Jediné co mi chybí je značka Victoria Secret, kterou si nechávám vozit z Ameriky. Můj partner se tam tento rok několikrát pracovně podíval a vždycky věděl, že co chci, je především něco od Victorky a Tiffanyho:-). Jejich bezešvé spodní prádlo považuju za geniální kousek v šatníku.


OS: V jednom z rozhovorů si sympaticky řekla, že muži od Tebe čekají „emancipovanou, perfektní“ ženu, a pak jsou překvapení, že jsi úplně obyčejná, normální holka. Co nosíš nejraději, když jsi obyčejná Kateřina Kristelová, která nemusí na žádnou akci…

KK: Miluju tepláky a ví se to o mně:). Mám jich strašně moc a přijdou mi i sexy, ale to asi fakt jen mně:D Mám k nim ráda tílko nebo klidně i oversized mikiny a chodím tak v podstatě pořád.

katerina kristelova osobni stylista mia mirelii


OS: Fotila jsi krásné fotky pro časopis Playboy i Maxim. Musím říct, že jsou decentní a vkusné. Setkala ses i s negativními názory?
 
KK: Od jisté doby názory lidí neřeším, jsou mi ukradené. Vyjma nejbližších přátel, partnera a rodiny. Fotky jsem fotila s maximálním rozmyslem. Když se na ně podívám dnes, necítím žádnou hanbu ani stud, ba naopak. Pár z nich mám zarámovaných v obýváku. Připomínají mi obrazy.


OS: Na fotografiích jsi měla nádherné oblečení, zůstal Ti někdy z focení nějaký luxusní kousek?:)

KK: Je moc příjemné, když Vám na focení přinesou outfit, který se Vám tak líbí a přesně Vám sedí, že si ho můžete okamžitě odnést domů a dělat s ním pak parádu v civilním životě. Nedávno jsem si takhle pořídila drahou ocvočkovanou bundu, tzv. křiváka, který se bude nosit pořád.


OS: Prozradíš, kolik máš párů bot?:)

KK:  Bot mám strašně moc, asi jako každá ženská. I tady mám pár kousků od LV. I když, pokud mám být úplně upřímná, jsem spíš kabelková.


OS: Máš nějaký módní sen? Třeba pořídit si pár „louboutinek“?

KK: To ses trefila. Konkrétně Louboutinky chci moc:). Jedny mít v botníku bych si nechala líbit. Tak uvidíme, jak hodný bude ježíšek:)


OS: Na závěr se zeptám, jak o sebe pečuješ krom nakupování oblečení…

KK: Móda je pro mě hra a začínáme se mít rády, ale co ke mně patří už řadu let, je detailní péče o svůj zevnějšek, protože nikdo si neobjedná moderátorku, která se o sebe nestará a péče s tím samozřejmě taky souvisí. O mně se skvěle starají v BM Beauty (www.bmbeauty.net) kadeřnickém salonu na Letné, kam chodím na vlasy a řasy. Bára Vondrušková, která ho vede, se mi snaží maximálně vycházet vstříc a díky ní mám taky o dost lepší barvu vlasů i jejich kvalitu než dřív:-). Ráda tam zajdu i na nehty, které dělá Christina Zidková a drží mi perfektně. Vždycky si u holek udělám takový odpočinkový den. Nedávno jsem pro ně nafotila i novou kolekci fotek se skvělou fotografkou Miou Mirelli, kterou už považuji za svojí dvorní. Pracovat s profíkama mě baví:-).


OS: Děkuji za rozhovor

Foto: Mia Mirelli

 

Jaro Slávik exkluzivně pro web Osobní stylista.

Porotce Československo má talent v rozhovoru o inspirativních

městech a našich celebritách, které mají styl.Slovenský hudební producent, manažer a scénárista. Za sebou má mnoho let ve vedoucí pozici hudebních vydavatelství, spolupodílel se na organizování koncertů, díky svým kontaktům v zahraničí má v této branži velice zvučné jméno. V roce 2010 začala jeho kariéra porotce v televizních talentových soutěžích. To sám později komentoval slovy:“ Jsem telebrita. Jsem populární mezi lidmi, mezi kterými jsem populární být nechtěl. Po skončení televizní show se na mě zase zapomene.“ S manželkou Andreou má dva syny. Za život potkal stovky „celebrit“, má čuch na talenty. Proto si nesmírně vážím, že jsem ho mohla vyzpovídat.


jaro

OS: Když poprvé někoho vidíte, ovlivní Váš názor jeho oblečení? Nebo jste se za ty roky naučil, že není všechno zlato, co se třpytí a naopak?

JS: Nie je to obliekanie, skor je to celkovy image, starostlivost o seba. Kto sa stara o seba, ten sa dokaze starat aj o druhych. Samozrejme, su extremy, kde je starostlivost o seba prehnana, tento narcizmus je obcas zrejmy na prvy pohlad. To nemusim. Ale ano, prvy dojem urobite iba raz a je dolezite nechat si zalezat na tomto prvom dojme.


OS: Sledujete, jak se oblékají světové celebrity? Myslíte, že např. Lady Gaga a Rihanna se chtějí prostě jen odlišit, a proto zkouší nejšílenější výstřelky? Je někdo takový v ČR nebo na Slovensku?

JS: Hviezda sa musi vediet prisposobit vseobecnym ocakavaniam na jej spravanie a vyzor. U nas je co sa tyka image spickou Rytmus, Dara, Simona Krainova a Leos Mares.


OS: Na televizní přenosy Vás oblékají stylisté z televize? Jaká je s nimi spolupráce? Nachystají Vám třeba pět možností a Vy si pak vyberete? Hodnotí to pak manželka nebo synové?:)

JS: Nie, pravda je ze vacsina veci v ktorych ste ma videli v televizii je z mojho satnika. Ale az nase kostymerky vedia tie veci nakombinovat, aby vyzerali skvele.


OS: Máte nějakou veselou historku z natáčení, co se týká oblečení?

JS: Sklamem vas, vesele historky ma krampol a donutil, ja obliekanie moc „neriesim“.


OS: Jste zralý muž, cítíte, že už si nemůžete dovolit určitý způsob oblékání? Jak byste popsal Váš styl?

JS: Maskulinny, trocha military styl.

j

OS: Baví Vás móda? Kdo s Vámi nakupuje?

JS: Bavi. V narazoch. Niekedy nenakupujem rok a potom sa idem zblaznit. Najradsej nakupujem sam ...v New Yorku, Londyne, Dubaji a Milane. A este v jednom butiku v Bratislave a v predajniach Aeronautica Militare.


OS: Máte nějakou závislost? Např. hodinky?

JS: Urcite nie som zavisly od dakych veci. Ano, hodiniek mam dost, ale nepocitujem ziaden vztah k veciam, nech su akekolvek pekne. Su to len veci.


OS: Žil jste v různých koutech světa, kde Vás to nejvíce inspirovalo (co se týče módy) a proč?

JS: Kazde mesto Vam nieco da. V Rusku a na Ukrajine sa moda velmi intenzivne preziva, najma co sa tyka brandov  a znaciek. Vela krasnych inspirujucich veci vidno na uliciach v Milane. Paci sa mi styl, co vidite v centre Berlina alebo Pariza, ta ich okazala ignoracia modnych trendov... Neda sa to takto jednoznacne povedat.


OS: Obchodní aktivity Vás teď zavedly na Kubu, na co se tam nejvíce těšíte (cokoli)?
JS: Na ludi.Děkuji a přeji mnoho úspěchů.

 

 

 

Rozhovor o módě s nejkrásnější zpěvačkou poslední soutěže Superstar.

Kristýna Šebíková exkluzivně pro web Osobní stylista.

kristyna sebikova osobni stylista

Kristýna Šebíková, uměleckým jménem Kristie, jedna z nejtalentovanějších zpěvaček celé éry Superstar. Do uší se Vám jistě dostala její semifinálová verze písně „Tell him“, kterou jako duet zpívala s Veronikou Stýblovou. Věnuje se ale i herectví, které vystudovala. Vidět jste ji mohli v seriálu Cesty domů nebo v brněnských divadelních hrách. Brzy se objeví i ve ztvárnění knih tragicky zesnulé Simony Monyové (Filip Renč, 2013). Důvod, proč jsem ji chtěla zařadit mezi známé osobnosti, které zpovídám, je prostý. Má styl, vyhrála anketu o nejkrásnější zpěvačku Superstar a miluje boty:)


OS: Kristýno, v šoubyznysu se pohybuješ už nějaký ten pátek, jaké nároky jsou kladené na „celebrity“ co se týče oblékání?

KŠ: Bohužel nám dnešní doba diktuje, jak by měl interpret vypadat, aby „zapadl“. Nikoho ale nezajímá, zda se cítí dobře či ne. Záleží na každém zvlášť, zda se tím nechá ovlivňovat nebo nebude vnucované názory akceptovat. Vizáž interpreta velmi ovlivňuje celkový dojem i jeho chování, proto by měl každý „stavět“ na své osobnosti a svém věku. Já spoléhám sama na sebe a na svou kamarádku, která se mi o styling stará.

OS: Jak probíhá Vaše spolupráce? Vybíráte oblečení společně nebo vše necháváš na ní?

KŠ: Pro mne je velmi důležité, aby mě má stylistka znala nejen jako zpěvačku, ale i jako osobnost. V tomto případě se pak nemusím obávat různých výstřelků, ve kterých bych se necítila dobře. Mám ráda elegantní módu, která podtrhuje ženskost.  Držím se pravidla, že v jednoduchosti je krása.

OS: Jak to funguje s „půjčováním“ šatů? Stačí, když pak na akci zmíníš, že jsou šaty půjčené z onoho butiku a prostě Ti je půjčí?

KŠ: Ano, tak to většinou bývá. Záleží ale na druhu akce, musí být pro obě strany zajímavá.

osobni stylista kristyna sebikova

OS: Nejkrásnější nebo nejdražší šaty, které jsi měla na sobě?

KŠ: Letos na Svatební Show konané v Brně jsem měla od sponzora vypůjčené překrásné šaty. Stále o nich uvažuji, že si je pořídím do svého šatníku.

OS: Jsi z Brna, ale hodně času trávíš v Praze. Jak bys zhodnotila nákupní možnosti v obou městech?

KŠ: V Brně se k nákupům moc často nedostávám. Vždy si to „schovávám“ na Prahu, kde s mou kamarádkou oběhneme několik nákupních center. Nejde tolik o utrácení jako o samotnou legraci, kterou při tom zažíváme.

OS: A Tvůj oblíbený obchod nebo obchody?

KŠ: Mám ráda ty, kde najdu, co hledám :)

OS: Jak velká je Tvoje skříň s oblečením a jaké barvy převažují?

KŠ: Je tak velká, že shromažďuji oblečení i pod postelí, kde mám úložný prostor.  Barvy jsou různé, na léto převažují veselé, v zimě černé a bílé.


OS: A co boty? Kolik máš párů?:)

KŠ: Moc a stále jich není dostatek. Nejhorší je, že většina je připravená na opravu, ale nejsem schopná je tam odvézt. Jelikož u mne převažují podpatky, většinou jsou opravy spojené s nimi.

kristyna sebikova osobni stylista

OS: Během svých vystoupení si potrpíš na nějaké výstřelky v módě?  Třeba jako Lady Gaga nebo Madonna?

KŠ: Tak to vůbec, pro mne je důležité, abych se v tom cítila dobře, pohodlně. Nikdy však nesmí chybět střevíčky a výrazné náušnice.

OS: Jaký styl ráda nosíš v běžném životě?

KŠ: Mám ráda pohodlné oblečení, takže legíny, tričko, balerínky. 

OS: Kdybys měla vybrat nějakou známou osobnost, která Tě inspiruje svým stylem, kdo by to byl?

KŠ: Líbí se mi práce stylisty Moniky Bagárové. Umí podtrhnout to, co je na ženě krásné. Ale kdo mě doopravdy inspiruje, je má stylistka, která je zároveň módní návrhářkou i mou nejbližší kamarádkou.


OS: Co si myslíš o módě v České republice? Bojí se lidé odvázat nebo je to jen nezajímá?


KŠ: Myslím si, že lidé v sobě cit pro módu mají, jen se bojí ukázat. V Brně se mi zdají ženy takové smutné, oproti Praze, kde se umí nést. Hodně to ale závisí na počtu cizinců, kteří se módních výstřelků nebojí a inspirují tak ostatní.


OS: Souhlasíš s názorem, že práce osobního stylisty by měla být „běžná služba“? Něco jako zajít si ke kadeřníkovi?


KŠ: Každý vnímá své potřeby jiným způsobem.  Svou stylistku nevyužívám na každou akci, stejně jako kadeřnický salon Franck de Paris, se kterým spolupracuji.  Vzhled je důležitý, ale drobné úpravy zvládneme i doma, ne?:)


osobni stylista kristyna sebikova

Foto: archiv Kristýny Šebíkové

 


Nejlepší český badmintonista, vlajkonoš OH v Londýně a "závislák" na hodinkách.

Exkluzivně Petr Koukal.

petr koukal osobni stylista

Kdyby žil v Americe, jeho život by už asi byl dávno zfilmovaný. Ostatně, Američané dojemné příběhy milují. A když je v nich pěkný chlap, sportovec na vrcholu, který onemocní, a pak se dokáže vrátit mezi nejlepší, máte úspěch zaručen. I v Česku se jeho životní drama stalo běžným tématem hovoru. Petr, kterému byla diagnostikována rakovina varlete v září 2010, se ale nevzdal. Vyléčil se, vrátil se zpět mezi elitu a dodal sílu stovkám lidí s podobnou diagnózou. A není jich málo. Každý rok jde zhruba o 500 nových případů. Založil nadaci a dál se angažuje v podobných projektech. I proto se stal hlavní postavou naší výpravy v Londyně v roce 2012. Ale všechny tyhle věci najdete v tisku. Já jsem se ptala na jeho závislosti, styl a nakupování. A rozhovor je to moc pěkný! Děkuju Ti Petře za trpělivost. Seš fakt borec:)

 

OS: Petře, lítáš hodně po světě. Většina profesionálních sportovců zná jen letiště, hotel a své sportoviště. Uděláš si někdy čas i na nákupy?

PK: Samozřejmě, že čas by se našel vždy, ale nijak zvlášť se v tom nevyžívám. Rád se odměňuji za dobré výsledky, ale většinou jsou to doplňky nebo elektronika (peněženka, sluchátka, ...). Občas nakupuji na letištích, kde mám většinou dost času a také určitou anonymitu a klid.

OS: Máš nějaké osvědčené nakupovací místo ve světě nebo obchod, kam se rád vracíš, a v ČR Ti chybí?

PK: Když už někde nakupuji, je to v Los Angeles. Značkové a kvalitní věci jsou cenově nesrovnatelné s místní obchodní politikou. Jinak můj nejoblíbenější obchod je T.M.Lewin v Londýně na slavné Jermyn Street. Naštěstí mám ale už možnost nakupovat v tomto obchodě i v Praze (tmlewin.cz). Všem vřele doporučuji!

koukal osobni stylista

 OS: Jsi docela vysoký (1,92m), jak se Ti shání oblečení? S čím bývá problém?

PK: Problém není ani tak výška, jako spíše úzký pas a široká stehna. Nicméně s volnočasovým oblečením příliš problém nemám, někdy jsou krátké rukávy nebo s džínsy je to občas problém. Co mi ale nevyhovuje vůbec jsou běžné konfekční velikosti košil a obleků, ale právě v T.M.Lewin si vždy bez problémů vyberu.

OS: Ví se o Tobě, že máš rád hodinky. Jak velká je tahle „závislost“?:)

PK: Celkem velká :-) Ale bohužel také velmi drahá, takže musím opatrně. Nyní jsem ve fázi, kdy si hodinky kupuji jednou za čtyři roky – je to odměna za každý olympijský cyklus. Takže další mě nejspíše čekají až v roce 2016. I když... :-) Nicméně není to až tolik o kupování hodinek, baví mě si číst o různých novinkách, studovat tecnhologie jednotlivých modelů, zajímá mě historie jednotlivých značek, chodím na výstavy, apod...

 OS: Kdo s Tebou chodí nakupovat a zastává pozici rádce?

PK: Nejraději nakupuji sám, ale potřebuji k ruce šikovnou prodavačku, která mi umí i říci, zda mi daná věc/barva/střih sluší či nikoliv...

petr koukal osobni stylista

OS: Jsi hodně na očích, média o Tobě rády píší. Navštěvuješ sponzorské večírky a musíš proto dbát o svou vizáž. Napadlo Tě někdy využít služeb osobního stylisty?

PK: Nijak zásadně jsem o tom ještě nepřemýšlel, trochu se stále schovávám za to, že jsem sportovec a tolik na to dbát nemusím... Možná ale je čas na změnu :-)

OS: Jaký je Tvůj styl, co rád nosíš?

PK: Nejraději nosím jednoduchý sportovní styl džíny-tričko. Když jde o formálnější akce či sponzorské schůzky, volím tmavé kalhoty/džíny a košili se sakem či blazerem. Obleky či smoking beru pouze na oficiální a společenské akce, kde je to vyžadováno. Mám také opravdu velmi rád kvalitní anglické kožené boty Barker, které si myslím perfektně doplní každý outfit.

OS: Co bys vzkázal čtenářům webu Osobní stylista?

PK: Přijďte si někdy zahrát badminton! :-)

petr koukal osobni stylista

 

 

 

Z bulváru ho známe jako "Ochrnutý Muž roku".

Je na čase, aby se téhle nálepky už zbavil. Martin Zach je totiž víc. Mnohem víc.

martin zach osobni stylista


Martin není jen tak obyčejný model a figurka bulvárních časopisů. Kromě titulu Muž roku 2009 a osudnému zranění páteře, které se mu stalo jen pár dní po zisku titulu krásy, má na kontě také reprezentaci ČR v běžeckém lyžování. S tím ale nakonec kvůli sporům skončil. Za sebou má i četné moderatorské zkušenosti. Rád se propůjčuje pro nejrůznější charitativní projekty a často se stává tváří různých kampaní spojených s vozíčkáři. Stihl získat i magisterský titul z Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity. Narodil se 13. listopadu 1985 ve Vrchlabí. Teď vede poněkud kočovný život. Obdivuji ho. Nevzdává se a místo toho, aby se skryl před světem, neustále zkouší nové věci a hlavně nové sporty. Sport miluje a rád se o něm baví. Já jsem se ho ale ptala na jiné věci:)

 

OS: Martine, jako model máš za sebou mnoho zkušeností z módní branže. Co Ty a móda?

MZ: Abych pravdu řekl, moc to nesleduji, jen občas co někde zahlídnu na netu, ale třeba časopisy si vůbec nekupuji.

 

OS: Kde nejčastěji nakupuješ a kdo Ti dělá módního rádce?

MZ: Nejvíce asi momentálně nakupuji na netu, je to pro mě pohodlné a hlavně i o dost levnější než v obchodech. Poradce nemám, dávám na sebe :D


OS: Co Ti chybí v českých obchodech?

MZ: Více prostoru, obchody jsou dost přecpané věcmi a jsou nepřehledné a potom občas vstřícnější personál.

martin zach osobni stylista

OS: Máš nějakou neřest, co se týče oblékání nebo doplňků? Hodinky, pásky, boty, brýle…?

MZ: Ano mám, hodinky, boty a brýle :-)OS: Jak se nakupuje člověku s omezenou mobilitou?

MZ: V tom moc rozdíly nejsou, jezdím do obchodních center a ty jsou zcela bezbariérová a jinak vozíčkářská móda tu chybí, takže vybíráme z klasického sortimentu.

OS: Změnil se Tvůj přístup k oblékání po úraze?

MZ: Rozhodně ne, jsem toho názoru, že na vozíku můžeš být dobře a hezky oblečený stejně tak jako „choďáci“. (Což Martin nádherně dokazuje na fotce výše. Pozn.OS)

OS: Co si myslíš o tom, co nosí Češi? Zbavíme se jednou nálepky „ponožky v sandálech“?

MZ: Občas se nestačím divit co jsou lidi schopný si vzít na sebe :D Ale snad se to i u nás trochu hýbe dopředu a někam se to posunuje, tak snad za pár let už ponožky v sandálech nebudou :-)

 

OS: Co bys vzkázal čtenářům stránek Osobní stylista?

MZ: Ať se mají dobře a že né vše moderní a drahé je hezké a vkusné….:)

martin zach osobni stylista
foto: archiv Martina Zacha a deník Blesk

 

Exkluzivní rozhovor s elitním silničářem a čtyřnásobným mistrem světa v cyklokrosu

ZDENĚK ŠTYBAR

 

Narodil se v Plané u Mariánských Lazní 11. prosince 1985. Už několik let žije střídavě v Belgii a v České republice. Za belgickou stáj Omega Pharma - Quick Step, jež patří českému miliardáři Zděňku Bakalovi, závodí od roku 2011 (tehdy jen Quick Step). Belgická je i jeho přítelkyně. Ve Stříbře si otevřel penzion Štybar a nyní se i věnuje jeho zařizování. Květnová operace kolene ho totiž vyřadila nejen ze slavného závodu Tour de France, ale i z běžného tréninku. Proto je program úspěšného českého závodníka nyní volnější a měli jsme jedinečnou možnost nahlédnout do jeho "šatníku".

 

zdenek stybar osobni stylista

OS: Běžně se Tě novináři v rozhovorech ptají na operované koleno nebo závodní kalendář, trochu to teď otočíme. Budu se ptát na Tvůj volný čas. Konkrétně módu.

Kdykoli Tě vidím v novinách nebo časopisech, musím obdivovat Tvůj cit pro módu a styl. Na rozdíl od jiných sportovců to vypadá, že Ti záleží na tom, co nosíš. Jak to máš s nakupováním?


ZŠ: Děkuji:) Abych se přiznal hned na začátku, tak si nakupuji většinou sám. Mám v podstatě dva obchody v Belgii, kam chodím - jeden dražší a jeden levnější. Obchod si vybírám podle příležitosti, na kterou oblečení potřebuji. Nakupovat chodím v únoru na letní sezónu a v létě na zimní, když jsou nové kolekce právě v obchodech.

zdenek stybar surgery

Fotka z nemocnice po operaci kolene

OS: Kde bereš inspiraci? Listuješ třeba občas nějakými módními časopisy?

ZŠ: Většinou vybírám až v obchodě. Mám přibližnou představu, co bych chtěl, a pak to hledám:)  Módní časopisy si moc nekupuji, spíš příležitostně.


OS: Využil jsi někdy služeb stylisty? Co si myslíš o téhle „profesi“?

ZŠ: Stylistu jsem nikdy nevyužil, ale právě teď přemýšlím o tom, že to rád zkusím. Myslím, že je to skvělá služba, kterou ale moc lidí nevyužívá. Předpokládám, že v budoucnosti to bude stejné jako jít k holiči.


OS: Jak vnímáš módu v ČR a Belgii? V čem vidíš největší rozdíly v oblékání mezi lidmi?

ZŠ: Je pravda, že je velký rozdíl mezi belgickou a českou módou. Když by se to vzalo na průměr, tak Belgičané chodí lépe oblečení než Češi, ale spíš si myslím, že je to nedostatkem kvalitních obchodů po celé ČR a když už se nějaký obchod najde, tak je 2x dražší než v Belgii. Na druhou stranu Belgičanky se oblékají velice konzervativně a nerady experimentují. Češky mají mnohem lepší styl.

zdenek stybar team

Zdeněk Štybar (vpravo) s týmem


OS: Do současného týmu Omega Pharma – Quick Step jsi přišel v roce 2011. Profesionální cyklisté i další členové týmů jsou stále na očích fanouškům i sponzorům. Jak velký důraz se klade ze strany vedení na to, jak závodníci vypadají mimo závod, jak reprezentují svoji stáj i sponzory?

ZŠ: Ano, důraz na to pochopitelně kladen je. Máme samozřejmě teamové sponzory jako je Pablo Nero a Nike, které nám oblečení dodávají.


OS: Mají týmy pro cyklisty stanovený „dress-code“, tak jako třeba velké fotbalové kluby?

ZŠ: Na každou větší akci máme daný dress code.OS: Je mezi cyklisty hodně „šampónků“ nebo jsou i takoví, kteří to vůbec neřeší a většinu volného času tráví v týmových teplákovkách?

ZŠ: Samozřejmě nějací šampóni se najdou, kteří mají osobni pravidla, aby je neviděl nikdo 2x ve stejném oblečení, ale pak je druhý extrém, který chodí celý rok v teplákách. Na druhou stranu pokud trénujeme kolem 6hod denně, tak je vám nejlépe v pyžamu pod dekou:)

cipollini osobni stylista

Mario Cipollini a jeho pověstná kombinéza "bez kůže" vyvolaly rozpakOS: Je dnes v profi peletonu někdo takový, jako býval Mario Cipollini, jehož šatník i módní výstřelky byly pověstné?

ZŠ: V tuto chvíli žádny takový extrém neznám.OS: Co bys vzkázal čtenářům stránek Osobní stylista?

ZŠ: Někdy méně znamená více. A ne vše, co je drahé a značkové, je pěkné. Což si občas myslím, že je ještě pořád v ČR velice “důležité.” Nemusí to být hezké, ale hlavně aby to vypadalo draze, a to je velký omyl.

 


Děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu dalších úspěchů!

zdenek stybar osobni stylista

@ ZdenĚk Štybar & OsobnÍ stylista